Teknik Bilgiler

Yerden Isıtma

Yerden Isıtma

Genel olarak mekanların zeminlerinde zemin malzemesinin altına döşenmiş boruların içerisinde sıcak su dolaştırılarak zeminin dolayısıyla mekanın ısınmasını sağlayan sistemlerdir.


Genel olarak mekanların zeminlerinde zemin malzemesinin altına döşenmiş boruların içerisinde sıcak su dolaştırılarak zeminin dolayısıyla mekanın ısınmasını sağlayan sistemlerdir. Sistemde gerekli ısınma 40-50 C ‘lik ılık su ile sağlanmakta, her cins katı sıvı yanar madde, güneş ışınlarının emilmesi, bilhassa “Isı Pompası Güneş Kolektörü” entegre sistemi gerekli olan enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir. Yerden ısıtma sistemi ile homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasında ısı farkı hemen hemen hiç yoktur.

Klasik ısıtma sistemlerinde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistem için söz konusu değildir. Isı, bina yapı elemanlarına depolandığı için ısıl konfor ani ısı değişimlerinden çok fazla etkilenmez. Isının alt mekana kaçmaması için borular döşenmeden önce boruların altına izolasyon malzemesi serilir. Konut, Villa, Okul, Hastane,  Cami, Toplu konutlar, Türk hamamı, Yüzme havuzları, Seralar, Hava alanları, yollar, Futbol sahaları vb. sıcak döşeme istenen mekanlarda kullanılırlar.

 

WhatsApp Yol Tarifi Al Hemen Ara
botão whatsapp